djf

Autoryzowany Dealer DJI w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Dronosfera #26 - Prawdziwy dron, wirtualna kontrola
Dronosfera #26 - Prawdziwy dron, wirtualna kontrola

Gogle do podglądu znamy z dużo wcześniejszych wariacji, jeżeli chodzi o podgląd do drona. Służyły one natomiast do podglądu najczęściej w wyścigach FVP klasy 250, trochę rzadziej jeżeli chodzi o loty komercyjne i hobbystyczne. Wcześniej, gdy drony nie miały LightBridge albo modułu WiFi, całość transmisji obrazu odbywała się poprzez nadajnik radiowy 5.8GHz. Czasy się zmieniają, a branża FPV musi iść z pędem rynku, na bieżąco szukając nowych rozwiązań.

Tym oto sposobem, gdy podgląd wyewoluował z monitorów radiowych na nasze urządzenia mobilne.
Z racji dynamicznego rozwoju branży VR w ostatnim czasie, jedno i drugie połączono ze sobą, dzięki czemu mamy podgląd oraz możliwość sterowania kamerą. Jedyne, co nam będzie potrzebne, to aplikacja Litchi (płatny odpowiednik DJI Go o większych możliwościach, w tym rozbicia podglądu na dwa oddzielne ekrany VR), gogle VR (nawet te kartonowe), urządzenie mobilne oraz drona. Poprzez podpięcie kablem gogli do aparatury otrzymujemy podgląd ale także sterowanie wzrokiem i wybieranie ustawień z poziomu aplikacji.

Póki co rozwiązanie jest dostępne na platformy DJI Phantom 3/4 oraz Inspire 1, gdzie w tym drugim ruchami głowy możemy sterować dodatkowo obracaniem się kamery, a nie tylko pozycją góra/dół gimbala tak jak ma to miejsce w Phantomach.

Całość brzmi i wygląda bardzo fajnie i intuicyjnie, a o wynikach pewnie będziemy mogli się przekonać w najbliższym czasie, czy rzeczywiście sprawdza się to w praktyce.do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl