djf

Autoryzowany Dealer DJI w Polsce

do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Promocje
DJI Inspire 2 Premium Combo
DJI Inspire 2 Premium Combo
31 299,00 zł 29 599,00 zł
Dron Syma X8PRO GPS z kamerą i podglądem
Dron Syma X8PRO GPS z kamerą i podglądem
699,00 zł 649,00 zł
Hubsan Desire X4 PRO H216A
Hubsan Desire X4 PRO H216A
649,00 zł 499,00 zł
Dron Syma X8SW biały - z kamerą i podglądem
Dron Syma X8SW biały - z kamerą i podglądem
489,00 zł 399,00 zł
Dron GoPro KARMA z GoPro HERO6 BLACK
Dron GoPro KARMA z GoPro HERO6 BLACK
6 499,00 zł 4 499,00 zł
Opcje przeglądania

 

 

Pierwsze Osmo - początki DJI na ziemi

Po raz pierwszy nazwa Osmo w terminologii producenta DJI debiutowała w 2015 roku w postaci kamery 4K na 3-osiowym gimbalu. Dając niezwykle plastyczny obraz, dobrą stabilizację, możliwość rozbudowania o dodatkowe akcesoria w tym mikrofon zewnętrzny - kamera DJI Osmo debiutowała z sukcesem nie tylko wśród amatorów, ale także wśród profesjonalistów poszukujących jak najmniejszego sprzętu i profesjonalnych ekip filmowych jako kamera wspomagająca. Jakość obrazu znana z drona DJI Inspire 1 z kamerą Zenmuse X3 została przeniesiona na ziemię i wyznaczyła nowy kierunek rozwoju firmy.

Z biegiem czasu pojawiła się możliwość adaptacji kamer Zenmuse X5 z matrycą mikro 4/3 do rączki gimbala Osmo, co skutkowało jeszcze lepszą jakością nagrywanego materiału. Dobrze użyte algorytmy oprogramowania DJI pozwalały na odciążenie operatora poprzez systemy śledzenia obiektu, prostą "guzikologię" i przyjazne menu aplikacji. Dodatkowo pojawił się wtedy specjalny adapter niwelujący drgania w osi Z, przez co ujęcia z Osmo były jeszcze stabilniejsze.

Kolejną wersją produktu była kamera na gimbalu DJI Osmo+, która nie tylko miała lepszy poziom stabilizacji (kamera była obustronnie przymocowana do ramienia gimbala), ale także oferowała 3-krotny zoom optyczny, płynnie zmienny w czasie nagrywania, co otworzyło drzwi do nowych, ciekawych ujęć z zaburzeniem perspekywy i efektem paralaksy. Niestety cały czas problemem Osmo był krótki czas pracy na akumulatorze, który sięgał zaledwie godziny.

Gimbale do telefonu

W 2016 roku pojawił się pierwszy gimbal DJI skierowany w stronę miłośników fotografii mobilnej. DJI Osmo Mobile był dedykowany do smartfonów, które oferowały coraz lepszą jakość zdjęć i nagrań, nie mając jednak tak dobrej stabilizacji jak obecnie. Skutecznie tłumienie drgań, obsługa aplikacji kamery i aparatu z poziomu przycisków na rękojeści oraz bardzo długi czas pracy - 6-7 godzin były wystarczające, by Osmo Mobile zdobyło miłośników na całym świecie.

Idąc za ciosem DJI wypuściło drugą generację gimbali Mobile - Osmo Mobile 2. Usprawniony o nową wersję aplikacji, więcej trybów, panoramowanie, timelapsy, 12-godzinny czas pracy oraz klasyczny gwint statywowy zamiast specyficznego mocowania z Osmo 4K również okazał się strzałem w dziesiątkę. Dobrze zoptymalizowana aplikacja pozwala skutecznie walczyć na rynku, który próbuje przejąć coraz więcej marek - Feiyu Tech, Gudsen czy Zhiyun.

Pionierzy rynku - Osmo Pocket

W 2018 roku pod sam koniec, DJi zaskoczyło modelem Osmo Pocket. Niezwykle kompaktowy gimbal z kamerą i wbudowanym ekranem, skierowany do miłośników vlogowania i początkujących operatorów kamery zapewnia świetną ostrość, jakość obrazu oraz jasny obiektyw, dzięki czemu nie trzeba się martwić o szumy w gorszym oświetleniu. Na pokładzie znajdziemy procesor obrazu odpowiedzialny za nagrywanie w 4K w 60 klatkach/s. oraz matrycę 12MP, która umożliwia robienie bardzo dobrych jakościowo zdjęć. Czas pracy jest krótszy, niż w przypadku wersji Mobile, bo oscyluje między 1,5, a 2 godziny, ale biorąc pod uwagę zasilanie kamery, ekranu, gimbala i ewentualnego mikrofonu zewnętrznego - Osmo Pocket pracuje dwukrotnie dłużej niż pełnowymiarowe pierwowzory. Biorąc pod uwagę ogrom funkcji, trybów i możliwości kamery, jest to wartość całkowicie akceptowalna.

Osmo Action - konkurent GoPro

W maju 2019 roku DJI otwiera się na nową gałąź rynku - kamery sportowe. DJI Osmo Action to pierwsza kamera sportowa tego producenta, doszczelniona przed wpływem czynników zewnętrznych, ale też pierwsze Osmo w terminologii bez zewnętrznej stabilizacji. Pomimo braku gimbala, wbudowana w kamerze stabilizacja jest na tyle wydajna, by zapewnić obraz bez drgań nawet na poziomie użytku czysto sportowego. 4K60FPS, świetna jakościowo matryca Sony, przedni ekran LCD z podglądem na żywo sprawiają, że DJI Osmo Action trafi nie tylko w gusta miłośników sportów ekstremalnych, ale także osób używających kamery na co dzień, jako rejestratora wspólnych przeżyć. Odporność, system montażowy GoPro oraz prosta obsługa do której przyzwyczaiły nas wcześniejsze generacje jasno sugerują, że GoPro ma nowego oponenta, który odrobił lekcję poprzedników, często określanych mianem "GoPro killer". 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl