Dron 3DR SOLO + Gimbal do GoPro

Cena: 5 999,00 zł 5999.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.55
Producent: 3D Robotics
Kod produktu: B54A-691B6

Opis

Dedykowany do kamer GoPro HERO4 - nowy dron firmy 3D Robotics już pod koniec października dostępny w Europie.

Nowość od producenta 3DR, czyli model SOLO to dron przystosowany do kamer GoPro, który umożliwi kadrowanie najciekawszych ujęć w bardzo prosty sposób. Wyposażony w inteligentne tryby oraz dwa wydajne procesory zapewnia maksymalne bezpieczeństwo podczas lotów.

Model ten z łatwością może być obsługiwany przez jedną osobę. Oddzielne kontrolery do lotu i kadrowania są już zbędne. Możemy zaprojektować SOLO, tak by leciał wytyczoną trasą, z wybraną prędkością, na określonym pułapie, gdy my będziemy skupiać się tylko i wyłącznie na stworzeniu najlepszego ujęcia.

SOLO to również platforma pod dalszy rozwój kamer GoPro oraz innych kamer. Oznacza to, że nie musisz kupować drona do danej funkcji lub z wbudowaną kamerą, jeżeli posiadasz już kamerę GoPro HERO4. SOLO to także oprogramowanie OpenSource, które możesz modyfikować adekwatnie do swoich potrzeb.

 

 

KONTROLER

Opracowany od podstaw, bardzo ergonomiczny i prosty w obsłudze drona SOLO, nowy kontroler radiowy 3DR. To wygodne urządzenie.

Na ekranie pojawiają się wszystkie ważne informacje i parametry, odświeżane w czasie rzeczywistym, tak by użytkownik miał pełną kontrolę nad dronem. SOLO prowadzi swoją czarną skrzynkę, zapamiętując ok. 5000 parametrów na sekundę.

3DR stworzyło także darmową i intuicyją aplikację do obsługi 3DR SOLO na platformy systemowe iOS i Android. Umożliwa to możliwie jak najszybszą interakcję z dronem i kamerą, poprzez kontrolę nad trybami, a także projektowanie tras, które SOLO ma przebyć.
Po raz pierwszy na rynku - przycisk PAUSE, który zatrzyma drona w powietrzu, gdy sytuacja zrobi się wyjątkowo gorąca.

 

 3 - OSIOWY GIMBAL DO KAMER GOPRO

3DR opracowało wraz z GoPro® pierwszy 3-osiowy gimbal, który poprzez port HDMI  
w pełni wykorzystuje potencjał kamer GoPro HERO3+ i HERO4 oraz przyszłych
modeli. Oznacza to, że możesz ustawić wybrany tryb w kamerze. Liczba klatek,
balans bieli, zdjęcia czy nagranie? Wybór należy do Ciebie i możesz zmienić zdanie w
każdej chwili podczas lotu. Masz też dostęp do jakości obrazu niespotykanego
wcześniej w swojej klasie oraz możliwość zmiany kąta widzenia bez strat na jakości
obrazu. Nie lubisz efektu rybiego oka typowego dla GoPro? Zmień ustawienia na np.
2.7K MEDIUM lub 1080p NARROW i ciesz się bardzo naturalnie wyglądającym filmem
z SOLO.

Najnowszy Gimbal do SOLO zapewnia pełną kontrolę nad kamerą i jej ruchami -
zarówno w trybie automatycznym jak i manualnym.
Nowy Gimbal umożliwia też strumieniową transmisję danych na żywo w HD!

 

SPRYTNE ZASILANIE

Bateria 3DR do SOLO zapewnia 25 min nieprzerwanego lotu lub 20 min wraz z gimbalem i kamerą GoPro.

Inteligentny system na bieżąco monitoruje zużycie akumulatora, informując również użytkownika przy danym poziomie baterii o jej stopniu naładowania, tak by był możliwy bezpieczny powrót do domu. 

Informacja ta wyświetlana jest zarówno poprzez aplikację jak i kontroler, który dodatkowo zawibruje, gdy zbliżymy się do granicy wydajności baterii.

 

 


 


PODWÓJNA MOC OBLICZENIOWA

SOLO został wyposażony w najnowszy kontroler lotu PIXHAWK 2 oraz dwa oddzielne komputery pokładowe o mocy obliczeniowej 1 GHz każdy. Jeden w dronie, drugi w kontrolerze, połączone są zaś bardzo mocnym, dedykowanym dla urządzenia kanałem Wi-Fi. Dzięki wydajnym procesorom możliwy jest streaming na żywo w jakości HD, prosto z kamery GoPro.

Kontroler to również druga "czarna skrzynka", ponieważ stale zapisuje ok. 500 parametrów lotu 10 razy na sekundę. 


 

TRYBY AUTOMATYCZNE

Aby ułatwić i zapewnić pewne nagrywanie wymarzonych ujęć przy zachowaniu pełnej stabilności niekoniecznie profesjonalnemu operatorowi, SOLO zostało wzbogacone o kilka naprawdę interesujących trybów automatycznych, które będą rozszerzane wraz z kolejnymi aktualizacjami. W każdym z nich możesz śmiało zaufać zautomatyzowaniu lub na bieżąco kontrolować ręcznie szereg parametrów (m.in. wysokość, szybkość, orientacje, miejsce kadrowania) czy choćby sam kadr, także podczas lotu dronem.TRYB "CABLE CAM" czyli projektowanie trasu z punktu A do punktu B z określeniem pułapu prędkości oraz ustawień kamery, tak by najważniejszą sprawą poczas lotu było idealne kadrowanie.

 

 TRYB "ORBIT" - SOLO może wykonywać ujęcie 360 stopni wokół danego obiektu, będą stale skierowany "twarzą" kamery na dany punkt. Płynność tego manewru zapewnia idealnie stabilne ujęcia.

 

TRYB "SELFIE" to nowa generacja zdjęć selfie, w których SOLO automatycznie oddala się i przybliża do Ciebie, trzymając Cię w kadrze przez cały czas.

 

TRYB "FOLLOW ME" to tryb, który pozwala na nagrywanie poruszającego się obiektu. SOLO będzie podążać przed, za lub obok obiektu, na zaprogramowanej wysokości, trzymając Cię w kadrze. Filmowanie ujęć z lotu ptaka podczas jazdy na rowerze, samochodem lub podczas biegania nie było prostsze!
 

 

 

3D Robotics SOLO to także otwarta platforma do dalszego rozwoju. Dzięki odpowiednio przystosowanym portom oraz oprogramowaniu Oper Source możliwy będzie rozwój SOLO w stronę m.in. optycznego rozróżniania obiektów, a także rozbudowy o sensory do latania w budynku. Jeżeli jesteś programistą, nie musisz ograniczać się do ustawień 3D Robotics!

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl